Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

1.aşama lenf drenaj ile dolaşım hızlanırılır,vücüttaki ödem atımı sağlanır
2.aşama lipoliz yağ parçalama
3.aşama pasif ijmnastik aktif olmayan kaslar çalıştırılır
4.aşama g5 masajı vücut sıkılaştırmak için ve selülit tedavisi için uygulanır. 

LENF DRENAJ
Lenf Vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla, vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşımın hızlandırılması yöntemidir. Bu yöntemle damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesine ortam yaratılır.
Lenf drenaj cihazı ile gerçekleştirilen yöntem, ayak parmak uçlarından başlayarak bel bölgesine ve hatta boyuna kadar uygulanan yoğun bir masaj
tekniğine dayalıdır. Bu masaj sayesinde lenf dolaşımı hızlanmaktadır.
Lenf sisteminin en önemli özelliği vücuttaki ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamaktadır. Gün boyu ayakta
kalan kişilerde veya sürekli masa başında oturarak iş yapanlarda, çeşitli nedenlerle dolaşım bozuklukları oluşur. Bu bozukluk hem kan dolaşımını
hem de lenf dolaşımını etkiler. LENF drenaj bu rahatsızlıkların tedavisinde büyük rol oynar. Varis tedavisinde etkilidir

SOĞUK LİPOLİZ
Soğuk Lipoliz (Dondurarak Yağ Parçalama) Yöntemi
Soğuk Lipoliz, vücutta istenmeyen bölgesel yağların yaklaşık -10 dereceye kadar soğutularak parçalanmasını ifade eder.

Cryolipoliz ( Soğuk lipoliz ) cihazı ile yağ hücreleri hedef alınarak yağ tabakasının bulunduğu bölgeler soğuk aracılığıyla parçalanır. Yağ hücreleri soğuğun etkisiyle daralıp büzülünce lenfatik sistem tarafından vücuttan atılır.
1. Yağ hücrelerini dondurarak parçalanmalarını (lipoliz) sağlar. Sonrasında vücudun enflamatuar çöpçü hücreleri bu yağları ve artıklarını emer yok eder. Damar ve lenfatik kanallar ile vücuttan atılırlar.
2. Cerrahi gerektirmeyen bir uygulamadır.
3. Uygulanılan bölgedeki diğer dokulara zarar vermez.
4. Parçalanan yağ hücreleri ölür (apoptozis) ve sonrasında vücudun kendi doğal temizleme süreçleri devreye girer ve ölü yağ hücreleri vücuttan atılır. Bu sayede uygulama bölgesinde yağ yapıda incelme görülür.
5. Yağ dokusuna spesifiktir, sinir, kas ve kemik dokusu zarar görmez.
6. Soğuk lipoliz uygulamasının yapıldığı bölgelerdeki yağ dokusunda % 10 ile % 40 oranında azalma görülebilmektedir. Uygulanan bölgedeki yağ miktarı ve uygulamaya verilen cevaptaki kişisel farklılıklar ve sonrasındaki su tüketimi,diyet alışkanlıkları gibi faktörler incelme oranını  etkilemektedir. 
7. Uygulanan bölgede incelme, vücut hatlarında şekillenme ve selülit görünümünde azalma görülmektedir.
G5 MASAJI
G5 Masajı 
Birçok farklı alanda iyileşme gösteren G5 masajı yaygın olarak selülit tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.
G5 adı verilen özel cihazı ile ritmik titreşimsel hareketler ile gerçekleştirilen bir masaj tekniğidir. Hızlı titreşimler ile bölgesel uygulamada hem sıkılaşma hem de selülit görünümünün giderilmesi sağlanmaktadır. Titreşim ve itme hareketleri ile gerçekleştirilen G5 masajı, hücreleri hareketlendirir. İtme kuvveti sayesinde de vücut sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Bölgesel bağ dokusunu açmaya yardımcı olan G5 masajı, yağ yakımını da hızlandırmaktadır.

PASİF JİMNASTİK
Vücutta aktif olarak çalışan kasların yanında, çalışamayan kaslarımız da bulunuyor. Pasif jimnastik çalışmayan kasların radyo dalgaları ile hareketlenmesini sağlıyor. Problemli bölgeye pedler yardımıyla bağlanarak düşük voltajlı elektrik verilir ve kasların çalışması sağlanır.

TAKİP EDİN
BLOG / DUYURU

Diğer Hizmetler

Sorularınız ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin